Keňa Tano Ndogo AA

Novinka

SL28 & 34 RUIRU11, BATIAN

Spracovanie: Mokré

Oblasť: Gitwe Village in Kiambu County

Pestované v 1820 m n.m.

Chuťový profil: Maliny, Čierne Ríbezlé, Černice

Vyberte si variant:

Cena od 12,50 €

V roku 1965 vznikla farma Tano Ndogo (malá päťka), ktorá je známa tým, že sa špecializuje na odrodu kávy SL28 (jedna z najznámejších a najuznávanejších odrôd pochádzajúca práve z Kene. O farmu sa starajú  piati bratia Francis, David, James, John a Joseph Muruu, ktorí sú skúsení a starostliví farmári, o čom svedčí dobré meno ich farmy a úroveň kávy, ktorú produkujú.

Úrodu zbierajú v období od októbra do januára, ktorá sa ďalej spracováva a rozdeľuje na viacero kategórií kávových zŕn podľa ich kvality. Všetky sa potom prepravia do veľkých tankov, kde prebieha suchá fermentácia približne 24 hodín. Káva je potom premytá a znova rozdelená na menej kvalitné kávové zrná, ktoré sa vznášajú na hladine a kvalitnejšie hustejšie zrná, ktoré sa potopia na dno.

Káva je potom znova premiestnená do nádrží so studenou vodou, kde je v nej ponorená 24 hodín. Týmto procesom vznikajú v káve amino kyseliny, ktoré vraj dodávajú Keňskej káve unikátnu chuť. Káva sa ešte ďalej suší približne 11 až 14 dní na slnku a nechá sa odležať a oddýchnuť predtým než sa podľa veľkosti roztriedi na AA, AB a PB a pripraví na zabalenie a export.