Brazília Fazenda Rancho Grande

ACAIA

Spracovanie : Naturálne

Oblasť: Tres Pontas, Sul De Minas

Pestované v 970 m n. m.

Chuťový profil : Slivky, Čerešne, Tmavá Čokoláda, Kakao

Vyberte si variant:

Cena od 8,50 €

Pán Aneite Reis začal s pestovaním kávy v roku 1933 keď zdedil 5 hektárový pozemok. To bol začiatok farmy Rancho Grande, ktorú dneska riadi jeho syn a vnuk, José Carlos Reis a Flávio Reis. Ich cieľom je vyprodukovať čo najlepšiu Brazílsku kávu, avšak ich metódy spracovania kávy jej dodávajú mierne ovocnejší chuťový profil napriek tomu, že ide o kávu z Brazílie, ktorá je známa svojou tradičnou horkejšou a čokoládovejšou chuťou.

Ich káva je na začiatku rozdelená na zrelú a prezretú čerešňu, ktoré sa nasledovne uskladnia do sušiacich nádob s objemom 15.000 litrov. Nádoby majú na spodku vetraný gril, cez ktorý prúdi zo začiatku studený vzduch, ktorý spomalí fermentáciu kávy. Postupne sa zvýši teplota aby sa začala káva sušiť, čo trvá 7 až 10 dní. Keďže sa s kávou nemôže počas sušenia nijako manipulovať, teplotu sledujú dvoma statickými teplomermi, ktorými dozerajú na to, aby teplota nepresiahla 40°C v rôznych hĺbkach nádoby. Káva musí následne odpočívať aspoň 1 až 2 týždne než sa začne ďalej spracovávať.

Výsledkom je káva s chuťovým profilom v ktorom budete cítiť slivky, čerešne, tmavú čokoládu a kakao. Túto kávu môžete momentálne ochutnať u nás v kaviarni a odporúčame ju ako skvelú možnosť pre milovníkov kakaovejšej a horkejšej kávy.